Atakent Ekol Dershanesi (Soyak Olympiakent Sitesinde)

Ekol Dershaneleri Rehberlik Servisi


Ekol Dershaneleri Rehberlik Birimi olarak alanında uzman rehberlik personelimizle her öğrencimizin kendi içinde var olan potansiyeli fark etmesi ve bunu etkin bir şekilde kullanarak, kendini akademik olarak geliştirmesi için çalışıyoruz.

Rehberlik Birimi olarak, öğrencilerin her birinin farklı duyguları, düşünceleri, kendilerine özgü davranışları ve hedefleri olduğunu biliyor ve bireysel farklılıklara yönelik bir eğitim anlayışı uyguluyoruz. Öğrencilerin başarılarını destekleyip, okul ve sınav başarılarını ilerletmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Yapacağımız tüm çalışmaların ortak amacı; öğrencilerimizin kendini tanıyan, düşüncelerini ve duygularını ifade edebilen, eğitimi ile alakalı sorunları çözme yeteneğini geliştiren ve hedef belirleyebilen, karar verebilen, sorumluluklarını üstlenen, planlı çalışma alışkanlığı geliştirebilen bireyler olarak yetişmesine yardımcı olmaktır.

Hedeflerimiz

 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.png Kendine ait ilgi, istek ve yeteneklerine farkındalık geliştirerek onları ifade etmelerine,
 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.pngEtkin iletişim becerileri kazanmalarına,
 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.pngSosyal becerilerinin gelişimine,
 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.pngYaşamın zorlukları ve krizleri ile başa çıkma becerileri geliştirmelerine,
 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.pngSorun çözme becerilerinin gelişmesine,
 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.pngGelişimini takip ederek, başarılı derslerini güçlendirmelerine; varsa başarısız derslerini takip ederek başarıya dönüştürmelerine,
 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.pngTemel yaşamsal ve akademik becerileri (uyku düzeni, dengeli beslenme, düzenli ders çalışma ve tekrar yapma, derslere katılım, vb.) kazanmalarına yardımcı olmaktır.

İlkelerimiz

 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.pngGizlilik esastır.
 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.pngTüm bireylere yöneliktir.
 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.pngSaygı ve gönüllülük çok önemlidir.
 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.pngÖğrenci olduğu gibi kabul edilir, yargılanmaz, eleştirilmez.
 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.pngHer birey değerlidir ve önemlidir.
 • http://www.ekoldershanesi.com/images/bullet.pngHer bireyin gelişimi kendi içinde değerlendirilir, başkaları ile kıyaslanmaz.

 

Ne İçin Bilgi Veriyoruz?

Ekol Dershaneleri olarak Rehberlik Birimi hizmetlerinin temel işlevleri; öğrencinin gelişimini ve akademik ihtiyaçlarını takip etmek, bu doğrultuda aileyi bilgilendirmek, grup rehberliği yapmaktır. Günümüzde eğitim ve gelişimuzmanları, öğrencinin her alanda gelişiminin aile tarafından izlenmesinin öğrencinin sağlıklı bir duygusal gelişim göstermesi, akademik başarısını devam ettirmesi ve arttırması için önemli bir faktör olduğunu belirtiyor. Bu sebeplebirincil amacımız, tüm bu çalışmalarımızla dershane-ebeveyn-öğrenci işbirliğini sağlamak ve öğrenciyi başarıya ulaştırmaktır.

HABERLER & DUYURULAR :
          12.SINIFLAR HAFTA İÇİ ETÜT PROGRAMI          10-11.SINIFLAR HAFTA İÇİ ETÜT PROGRAMI          6-7-8.SINIFLAR HAFTA İÇİ ETÜT PROGRAMI          ÖSYM EK YERLEŞTİRMELER BAŞLADI          2013 ÖSS GURUR TABLOSU          2013 SBS GURUR TABLOSU          ÖSYM ADAY EL REHBERİ          POLİS AKADEMİSİ BAŞVURULARI          LYS BAŞVURULARI BAŞLADI          11.SINIF YGS PROGRAMI
©2013 Ekol Atakent Dershanesi Halkalı / İstanbul